Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Keşan Güneş Isı Enerji Sistemleri

Prestij Akdeniz

Akdeniz Güneş Enerji Sisteminde yani Yatık depolu sistemlerde üst üste birbirinden bağımsız iki ayrı depo yatık olarak bulunur.
Bu depolardan üst tarafta bulunan soğuk su deposu izoleli ve kışlık bölgeler için uygundur.
Çalışma prensibi yukarıda şamandıralı sistemde anlatıldığı gibidir.
Bu depolar dışarıdan birbirine yalıtımlı bir boru ile bağlanır.

 

 

 

 

 

 

ÖZELLİKLERİ:

  • Kapalı devre (Kışlık)
  • Doğal sirkülasyonlu çalışır.
  • Şamandıralı sistem
  • Su kesintisi olan bölgelerde kullanılır.
  • Soğuk su deposu izoleli olan don olayının görüldüğü bölgelerde kullanılır.
  • Soğuk su deposu izolesiz olan don olayının görülmediği bölgelerde kullanılır.

Kapadokya dik depo

 

Sistem antifrizli kapalı devre doğal sirkülasyonlu olarak çalışır.

Sistemin çalışması için herhangi bir pompa - elektrikli hareket mekanizması kullanılmaz. 

Dışardan bakıldığında sistemde tek bir güneş enerjisi deposu görülür. Depo iç gövdesi iki bölümden oluşmaktadır.Üst bölümde soğuk su, alt bölümde sıcak su bulunur.


Şebekeden gelen soğuk su ilk önce üst bölüme girer, sistemden sıcak su kullanımı yapıldığın da üst bölümden alt bölümeye soğuk su akışı olur. 

Güneş Kollektörün de  ısıtılan ısıtıcı  akışkan (antifriz + su) alt  bölmenin dışında  bulunan  cidar  yardımı ile  kullanım  suyuna  ısısını aktararak sıcak su  üretimi gerçekleşir. 

Kış aylarında hava  sıcaklığının 0oC altına  düştüğü  ve  su kesintisinin olmadığı bölgelerde  sistemin kullanılması  tavsiye edilir. 

Güneş Enerjisi Deposu 304 Kalite  Krom -Nikel malzemeden mamuldür.    

Gökkuşağı basınçlı

Güneş Enerjili sıcak su üretim sistemlerinde Dünya da önde gelen tedarikçilerden birisi olan Ezinç , yüksek verimli ve %100 hijyen sağlayan Gökkuşağı basınçlı güneş enerji sistemini siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunmaktadır.


Çevre dostu, Gökkuşağı basınçlı paket güneş enerji sitemi, enerji maliyetlerini minimum düzeye indirir. Sistem tamamen doğal sirkülasyon prensibi ile kapalı devre şeklinde çalıştığı için herhangi bir sirkülasyon pompası veya elektrikli hareket mekanizması, kumanda paneline ihtiyaç duymadan, hijyenik, kesintisiz, yüksek basınçlı, konfor şartlarında kullanım sıcak suyu elde etmenizi sağlar.


Bu sistemler, kış aylarında hava sıcaklığının 0C altına düştüğü ve su kesintisinin olmadığı bölgelerde kullanılması tavsiye edilir. Sistem de bulunan depolama hacmi iç yüzeyi %100 hijyen sağlayan çift kat emaye ile kaplıdır.


Yüksek Ezinç Teknolojisi ile üretilen bu sistemle bir çok kullanım alanı, bedava ve sınırsız enerji kaynağı olan güneş enerjisinden faydalanıyor.